Marketingowe aspekty lokalnego pozycjonowania

Marketingowe aspekty lokalnego pozycjonowania

Każde przedsiębiorstwo posiada własną politykę i cele, do których realizacji dąży. Strategia firmy to rozwiązanie wielopłaszczyznowe, ważnym elementem w tym zakresie są szeroko rozumiane działania marketingowe.

Najprostszym i jednocześnie bardzo efektownym narzędziem umożliwiającym realizację wytyczonych zadań, jest strona internetowa. Niepodważalny jest fakt, że samo posiadanie witryny internetowej jest niewystarczające, konieczne są także dodatkowe działania, przede wszystkim odpowiednia i skuteczna optymalizacja strony oraz jej pozycjonowanie.

 

Czy warto korzystać z pozycjonowania lokalnego?

 

Pozycjonowanie lokalne zasadniczo nie różni od standardowego pozycjonowania stron internetowych o zasięgu globalnym – obydwa rozwiązania polegają przede wszystkim na odpowiednim wypromowaniu witryny internetowej, dzięki czemu znajduje się ona w czołówce wyników wyszukiwania. Nietrudno jednak zauważyć, że pozycjonowanie lokalne posiada kilka cech, które należy uwzględnić podczas działań pozycjonujących.

Pozycjonowanie lokalne, jak sama nazwa wskazuje, to działania o zasięgu lokalnym, obejmującym określony obszar, najczęściej miasto lub region. W praktyce oznacza to, że podstawowe słowo kluczowe powinno być dopełnione informacją o lokalizacji firmy, np. „fryzjer Warszawa”, „restauracja Wrocław”, „kominiarz Kraków.” itp.

Wiadomo, że uwzględnianie wyłącznie fraz podstawowych jest działaniem niewystarczającym – wybrana fraza powinna być unikalna i atrakcyjna dla wyszukiwarki.

W tym momencie warto podkreślić, że każda wyszukiwarka kieruje się indywidualnymi algorytmami, które co pewien czas są zmieniane.

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest wizytówka firmy w postaci strony internetowej. Niepodważalny jest fakt, że sama budowa witryny internetowej powinna być atrakcyjna pod względem treści, a przy tym przejrzysta i czytelna dla odbiorcy. Wizytówka dodatkowo pozwala uzyskać internaucie dane teleadresowe już w momencie pojawienia się wyników wyszukiwania, zwiększając tym samym szanse na pozytywną finalizację, czyli pozyskanie potencjalnych klientów.

Zobacz też:

Dodaj komentarz