Dlaczego warto korzystać z lokalnego pozycjonowania strony w Google?

Dlaczego warto korzystać z lokalnego pozycjonowania strony w Google?

Pozycjonowanie stron internetowych to najczęściej stosowane narzędzie, za którego pomocą realizowane są działania marketingowe firm. Nietrudno zauważyć, że jest to jeden z najprostszych i jednocześnie najbardziej skutecznych sposobów, by konkretna witryna przez dłuższy czas utrzymywała się w czołówce wyników wyszukiwania.

Pozycjonowanie stron – wbrew pozorom – wymaga odpowiedniego przygotowania, wiedzy merytorycznej i praktycznej z przedmiotowej dziedziny. Co ważniejsze, konieczna jest stała modernizacja podejmowanych działań.

 

Strona internetowa a reklama firmy

 

Najlepszą wizytówką i reklamą przedsiębiorstwa jest dobrze przygotowana strona internetowa. W tym momencie należy podkreślić, że dla potencjalnego internauty priorytetem jest nade wszystko strona stricte wizualna, ze szczególnym uwzględnieniem atrakcyjnej grafiki oraz ciekawych, uporządkowanych i aktualnych treści.

Nieco inne oczekiwania ma w tej kwestii wyszukiwarka, która kieruje się własnymi wytycznymi. Fakt ten w istotny sposób wpływa na wspomniane pozycjonowanie stron, które realizowane jest przede wszystkim na podstawie odpowiednio dobranych słów kluczowych.

Wiele małych przedsiębiorstw korzysta z rozwiązania, jakim jest pozycjonowanie lokalne. Na pierwszy rzut oka działanie to nie różni się niczym od standardowego pozycjonowania stron internetowych, podczas działań optymalizacyjnych wykorzystywane są te same narzędzia, nie mniej jednak słowa kluczowe zawierają określenia wskazujące konkretną lokalizację.

Przykładowo, pozycjonowanie strony internetowej restauracji z Poznania opiera się na frazach uwzględniających wyrażenia „restauracja” oraz „Poznań”. Dla wyszukiwarki są to słowa kluczowe, wskazujące profil działalności danej jednostki jej lokalizację.

Wiadomo jednak, że samo wyrażenie „restauracja Poznań” jest niewystarczające – istnieje wiele jednostek tego typu działających w obrębie wspomnianego miasta. Ważne jest więc to, aby dopełnić frazę dodatkowymi wyrażeniami, które sprawią, że będzie ona atrakcyjna dla wyszukiwarki, a tym samym pozwoli usytuować daną witrynę w czołówce wyników wyszukiwania.

Zobacz też:

Dodaj komentarz